02 maja

02 maja

Majowe zapowiedzi


Po dziwnym miesiącu kwietniu przyszedł kolejny dziwny miesiąc - maj. Nie mam pojęcia, czy wszystkie poniższe nowości na pewno wyjdą w tym miesiącu, czy też będą obsuwy przez to, co się dzieje, ale skoro strony tak podają, to podam i ja. 

Najbardziej czekam oczywiście na Układ(a)ne od przecudownego wydawnictwa Tajfuny. Drugą część Maga bitewnego już czytam... po angielsku, bo nie chciało mi się czekać, aż Fabryka Słów wyda drugą połowę książki. Kotolotki prędzej czy później kupię, bo to przecież Ursula Le Guin. Reszta... jak co wpadnie w ręce. ;) Nagromadziłam takie stosy zapasów, że na nowości staram się tak bardzo nie zerkać, ale wiadomo - ciężko się oprzeć.

Co upatrzyliście dla siebie? ;>


Układ(a)ne

Aoko Matsuda, wyd. Tajfuny, premiera koniec maja


Zbiór opowiadań jednej z najbardziej awangardowych i podziwianych współczesnych pisarek po raz pierwszy w tłumaczeniu – to prawdziwa światowa premiera.

Korporacyjne mrówki w wielkim biurowcu zdradzają swoje największe sekrety; każde piętro to kolejni bohaterowie, różni, ale pod wieloma względami podobni do swoich kolegów z innych pięter. Zaglądamy przez okna, podsłuchujemy, ale nowe postacie nakładają się na te nam już wcześniej znane, nawarstwiają, żeby chwilę później się rozwarstwić.

Śledzimy dziewczynę, która wkrótce bierze ślub; ale każde spotkanie to inna bohaterka, inne okoliczności. Kto tu jest kim? O co tak naprawdę chodzi? Słuchamy protestujących kobiet w parku, przyglądamy się bohaterce, która zakopuje kolejne i kolejne przedmioty w ogrodzie, żeby poradzić sobie… no właśnie, z czym?

Bohaterowie Aoko Matsudy nie mają imion. Każdy może być każdym, albo kimś zupełnie innym. To labirynt, który przypomina raczej poukładane na sobie kolejne warstwy, a w nich kolejne opowieści – niczym tytułowe Pojemniki z jednego z opowiadań.

Układ(a)ne to słodko-gorzkie spojrzenie na współczesny świat, w którym wszyscy jesteśmy do siebie tak podobni, że aż tacy sami. Matsuda przedstawia dylematy kobiet we współczesnym społeczeństwie, absurdy życia korporacyjnego, presji i zobowiązań; pisze o miłości i mniejszościach, kobietach, ale i mężczyznach, ale zawsze w niespodziewany i humorystyczny sposób. W swoich tekstach bawi się formą i strukturą: bohaterowie zmieniają kształty i postać, proza zamienia się w dramat, a poważne tematy nabierają lekkości. Literacki majstersztyk pełen zabaw słownych i rytmu, który sprawia, że teksty wwiercają się w nas i zostają tam na długo.


Kotolotki

Ursula K. Le Guin, wyd. Prószyński i S-ka, premiera 19.05


Pewnego razu mieszkająca w mieście kotka urodziła czworo kociąt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kociaki miały... skrzydła. Korzystając z rzadkiej u kotów umiejętności latania, Thelma, Harriet, James i Roger postanawiają udać się w świat, aby go lepiej poznać. Nie wiedzą jednak, że z dala od domu będą czyhać na nie różne niebezpieczeństwa. Czy znajdą bezpieczne schronienie? Czy spotkają po drodze przyjaciół? A co jeśli trafią w złe Ręce?Przepełnione urzekającym ciepłem historie autorstwa jednej z największych legend literatury fantastycznej to niezapomniana lektura dla całej rodziny.
Klątwa Kreatorów

Prawo milenium. Tom 4

Trudi Canavan, wyd. Galeria Książki, premiera 06.05
Trudi Canavan, autorka światowych bestsellerów, powraca z ostatnią częścią cyklu "Prawo milenium", będącego jej najbardziej przejmującą i ekscytującą przygodą.
Rielle jest teraz Kreatorem i przywraca światom magię. Straciła już rachubę światów, które polecono jej ocalić.
Tyen porzucił dawną tożsamość. Nie jest już szpiegiem, lecz szkoli nowych magów i stara się znaleźć sposób na zwalczenie problemu urządzeń bojowych rozprzestrzeniających się w kolejnych światach.
Kiedy jednak dawny wróg przynosi wieści o czymś znacznie gorszym niż martwe światy i groźni magowie – o zagrożeniu, jakiemu żaden ze światów nie musiał jeszcze stawić czoła – Rielle i Tyen muszą połączyć siły, jeżeli chcą mieć jakąkolwiek szansę na ocalenie ludzkości.


Odzyskanie czasu

Baoshu, wyd. Rebis, premiera 19.05


Powrót do świata bestsellerowego "Problemu trzech ciał" Cixina Liu.
Mózg Yun Tianminga został zamrożony i umieszczony w statku kosmicznym, który wystrzelono w kierunku floty trisolariańskiej. Plan był desperacki. Istniała tylko minimalna szansa na to, że obcy ożywią człowieka i że pewnego dnia Tianming zdoła przekazać na Ziemię cenne informacje.
Tak też zrobił. Ale wcześniej zdradził ludzkość.
Po tysiącach lat spędzonych na zesłaniu Tianming może wreszcie odkupić winę. Istota zwana Duchem werbuje go do pomocy w wojnie z wrogiem, który zagraża istnieniu całego wszechświata. Tianming podejmuje to wyzwanie, ale tym razem nie chce być jedynie pionkiem w grze... Odkupieniem za zdradę może być ocalenie ludzkości. .
Wydane za zgodą Cixina Liu "Odzyskanie czasu" poszerza zdumiewające uniwersum wyczarowane przez trylogię "Wspomnienie o przeszłości Ziemi". Odkryjesz, dlaczego wszechświat jest "ciemnym lasem", i dowiesz się, jak naprawdę wyglądają Trisolarianie.


Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

Maria Mamczur, wyd. Otwarte, premiera 20.05


Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków.
Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest.
Żona geja od dwudziestu pięciu lat – nie chce rozwodu. W sypialni było okropnie, ale w salonie i w kuchni świetnie.
Różne scenariusze – podobne emocje. Żal. Wstyd. Niepewność. Cierpienie. Gniew. Odczuwane skrycie przez żony i mężów, obezwładniające i niszczące poczucie własnej wartości.
Maria Mamczur, doświadczona i nagradzana reporterka, stara się przybliżyć zjawisko, o którym wszyscy wiedzą, ale o którym nikt nie rozmawia. Oddaje głos kobietom, które dowiedziały się, że ich mężowie lub życiowi partnerzy są gejami. Rozmawia również z tymi, które świadomie zdecydowały się na związek z gejem. Spotyka się także z mężczyznami – oni opowiadają jej o związku z kobietą ze swojej perspektywy.
Reporterka konsultuje się z uznanymi terapeutami i seksuologami, by przedstawić szerszy kontekst zjawiska. Zagłębia się w poruszające historie swoich bohaterek i bohaterów po to, aby lepiej zrozumieć, z czym się borykają, kiedy po związku zostają zgliszcza. Ale niekiedy też miłość, która – choć niechciana – trwa w nich mimo wszystko.


Bestiariusz. Zwierzęta

Witold Vargas, wyd. BOSZ, premiera 21.05


Po świetnie przyjętej serii „Bestiariusza słowiańskiego” jeden z jej autorów, Witold Vargas, przygotował kontynuację tego tytułu, tym razem całkowicie poświęconą zwierzętom. To one towarzyszyły człowiekowi od początku cywilizacji, żyjąc tuż obok i stanowiąc dla niego źródło przetrwania w postaci pożywienia i odzienia. Ich pradawne opisy zawierają mnóstwo nadprzyrodzonych, wręcz magicznych cech, dzięki czemu opisywane istoty stają się częścią pasjonującego świata fantastycznego. Autor po przestudiowaniu niezliczonej ilości opracowań etnograficznych, starych kronik, dokumentów, baśni, legend i podań starał się każdemu miłośnikowi słowiańskiej fantastyki ów świat znacząco przybliżyć.


Atlas legend. Tom 1

Paweł Zych,  wyd. BOSZ, premiera 21.05


Bogato ilustrowana książka „Atlas legend” Pawła Zycha, autora popularnych „Bestiariuszy słowiańskich”, rozpoczyna nowy cykl poświęcony polskim podaniom. Podzielona na pięć części, przedstawia barwne historie z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Autor nie tylko przytacza opowieści z poszczególnych miast i wiosek, lecz przenosi je także na mapy, odwzorowując opisywane postaci, miejskie uliczki i zabytki architektoniczne. Dzięki lekturze można się między innymi dowiedzieć, w którym mieście grasował afrozbójnik, skąd się wzięła nazwa Ząbkowice, gdzie kąsał prawampir, czym zaowocowało spotkanie Władysława Łokietka z drwalami w Puszczy Noteckiej oraz którędy przechodzi wrocławska upiorna procesja. To wspaniała pozycja, która w zabawny i przystępny sposób pozwoli starszym i młodszym czytelnikom na lepsze poznanie polskich miejscowości i legend.


Blizna

Auður Ava Ólafsdóttir, wyd. Poznańskie, premiera 06.05


Urzekająco przewrotna islandzka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie.
„Czy świat za mną zatęskni? Nie. Czy świat beze mnie będzie uboższy? Nie. Czy świat da sobie radę beze mnie? Tak. Czy świat jest lepszy teraz, kiedy ja się na nim zjawiłem? Nie. Co zrobiłem, aby go poprawić? Nic”.
Jonas Ebeneser zbliża się do pięćdziesiątki, jest po rozwodzie, wyremontował już pięć kuchni, położył kafelki w siedmiu łazienkach, ale nie potrafi ułożyć sobie życia. Postanowił więc ułożyć sobie śmierć. Pakuje do walizki wiertarkę i wyjeżdża do niewielkiego hotelu Silence gdzieś w kraju jeszcze niedawno ogarniętym wojną.
Uhonorowana Nagrodą Rady Nordyckiej i Islandzką Nagrodą Literacką „Blizna” opowiada o życiu, które straciło cel. To porywający i pełen błyskotliwego humoru portret niezwykle wrażliwego mężczyzny w kryzysie.


Pudło. Opowieści z polskich więzień

Nina Olszewska, wyd. Poznańskie, premiera 20.05


W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Wyrok – od trzech do pięciu lat.

Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia – mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć w pudle. A to inne życie niż tamto na zewnątrz.

Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają – lub zapominają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci.  Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem. A jeśli nie dobrze, to jak?


Lekarz wojenny

David Nott, wyd. Insignis, premiera 20.05


Już od ponad dwudziestu pięciu lat profesor David Nott – pracujący w londyńskich szpitalach chirurg ogólny i naczyniowy – co jakiś czas bierze bezpłatny urlop i wyrusza jako wolontariusz do najbardziej niebezpiecznych stref działań wojennych. Przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach – między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo.
Konflikty zbrojne, których ofiary ratował na miejscu David Nott, to smutna historia wojen XXI wieku: Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Darfur, Kongo, Irak, Jemen, Libia, Strefa Gazy i Syria. Jednak "Indiana Jones chirurgii", jak bywa nazywany Nott, ocalił niejedno życie także w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi – między innymi w Haiti i Nepalu po trzęsieniach ziemi.
Zawodowa pasja, głęboka empatia, pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i dreszcz emocji związany z pracą w obliczu śmiertelnego zagrożenia – wszystko to popycha go do działania.
Nott, który jest obecnie uważany za najbardziej doświadczonego chirurga urazowego na świecie, na pewnym etapie wolontariatu zdał sobie sprawę, że jego bezpośrednia pomoc w miejscach konfliktów wojennych lub katastrof naturalnych to trochę za mało – że tamtejsi lekarze powinni nauczyć się, jak skutecznie radzić sobie z najcięższymi przypadkami urazów u ofiar tych dramatycznych wydarzeń. Od 2015 roku wraz z żoną Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby.


Bezgwiezdne morze

Erin Morgenstern, wyd. Świat książki, premiera 20.05


Głęboko pod powierzchnią ziemi, na brzegach Bezgwiezdnego Morza istnieje labirynt tuneli i komnat pełnych opowieści. Przejścia do tego sanktuarium są często ukryte, niekiedy w lasach, niekiedy w domach, a niekiedy pozostają na widoku. Jednak ci, którzy szukają, znajdą. Ich drzwi na nich czekają.
Zachary Ezra Rawlins szuka swoich drzwi, choć o tym nie wie. Podąża za syrenim śpiewem, niesiony niewytłumaczalną pewnością, że pisany jest mu inny świat. Po odkryciu na półkach uczelnianej biblioteki tajemniczej książki pogrąża się w lekturze i daje porwać opowieściom o zakochanych na zabój więźniach, zaginionych miastach i bezimiennych akolitach. Na jednej ze stron Zachary niespodziewanie natrafia na zdarzenie z własnego dzieciństwa, w niewiarygodny sposób spisane w książce starszej od niego...


Mag bitewny. Księga 2

Peter Flannery, wyd. Fabryka Słow, premiera 22.05


"Ludzie od zawsze boją się tego, czego nie rozumieją. Będą szeptać za twoimi plecami. Śmiechy i pieśni będą cichnąć, gdy znajdziesz się obok. Ale bądź pewien, że gdy zetkniecie się z Opętanymi, każdy mężczyzna i każda kobieta w armii będzie szukać wsparcia u ciebie. "
Oto nastał czas najwyższej próby, a brzemię odpowiedzialności każdy musi unieść sam.
Tym, kto stoi pomiędzy królową a buntem magów, który wybuchnie lada chwila, jest Falko. Tylko od jego umiejętności zależy, czy i na ile uda mu się osłonić władczynię.
Królowa ma świadomość, że czas na wahania się kończy. Oto nadchodzi moment, gdy będzie musiała ulec i poświęcić osobiste szczęście dla dobra poddanych.
Magowie bitewni robią, co mogą by wzmocnić armię z walce z siłami ciemności. Do walki dołączają jednak kolejne piekielne kreatury, jeszcze silniejsze i potężniejsze. Zło zatruwa serca przerażeniem, kolejni ludzie zasilają szeregi Opętanych.
Upadek Furii wydaje się nieunikniony.


Będziesz siedzieć. O polskim systemie sprawiedliwości

Violetta Krasnowska, wyd. Czarne, premiera 13.05


Jak to możliwe, że oskarżony, którego alibi potwierdza dziesięć osób, mimo wszystko otrzymuje wyrok skazujący? Czy można w dziesięć minut pokonać kilka kilometrów, popełnić morderstwo i skutecznie zatrzeć jego ślady? Okazuje się, że w Polsce wszystko da się zrobić.

Violetta Krasnowska zebrała historie niewinnie skazanych; niektórzy spędzili za kratkami wiele lat, niektórzy wciąż siedzą. Dlaczego? Przez niekompetencję, lenistwo, wyrachowanie policjantów, prokuratorów i sędziów. Przez brak rozwiązań systemowych, biurokratyczną apatię, nieraz zwykłą głupotę.

Będziesz siedzieć to bulwersujący reportaż o niesprawiedliwości, który nikogo nie zostawi obojętnym.


How to? Jak?

Randal Munroe, wyd. Czarna Owca, premiera 20.05


Najzabawniejszy i najmniej przydatny poradnik napisany przez genialnego autora niezwykle popularnego komiksu internetowego xkcd oraz bestsellerów „What If? A co, gdyby?” i „Tłumacz rzeczy”. Zgłębiając najbardziej skomplikowane metody wykonywania prostych czynności, Munroe nie tylko utrudnia zadanie sobie i swoim czytelnikom – tak jak w fascynujący sposób czynił to w „What If? A co, gdyby?”, tak i tu zachęca do eksplorowania najbardziej absurdalnych rozwiązań. Dzięki błyskotliwym infografikom i zabawnym ilustracjom „How To? Jak?” w absorbujący intelektualnie sposób pomaga lepiej zrozumieć naukę i technologie towarzyszące nam każdego dnia we wszystkim, co robimy.


W górach szaleństwa

H.P. Lovecraft, wyd. Vesper, premiera 15.05


Drugi, tematyczny, mini zbiór opowiadań Lovecrafta. Tytułowe "W górach szaleństwa" to zdecydowanie najdłuższe ale i w opinii niejednego fana - najlepsze jego opowiadanie w jego twórczości. Oprócz niego znajdą się tam opowiadania : "Cień spoza czasu", "Bezimienne miasto", "Pod piramidami" - oczywiście w przekładzie Maciej Płazy - wszystko to okraszone ilustracjami Krzysztofa Wrońskiego i uzupełnione posłowiem zatytułowanym "A jeśli Lovecraft tego wszystkiego nie wymyślił", które napisał Mikołaj Kołyszko, autor religioznawczej pracy analizującej mitologię literacką Lovecrafta - "Groza jest święta".
W górach szaleństwa, tom 1

H.P. Lovecraft, Francoise Baranger, wyd. Vesper, premiera 15.05


Arkham, rok 1933. Wybitny geolog profesor Dyer dowiaduje się o planowanej wyprawie na Antarktydę, która za cel obiera sobie ten sam rejon, który on sam eksplorował dwa lata wcześniej. W nadziei, że uda się odwieść organizatorów od tych zamiarów, Dyer postanawia szczegółowo opisać tragiczne wydarzenia, jakie miały tam miejsce, a które w obawie, że zostanie uznany za szaleńca, zataił w raporcie z ekspedycji. Wówczas to, z początkiem lata, statki wynajęte przez Uniwersytet Miskatonic przybyły na mroźny kontynent, przywożąc ze sobą grupę czterech profesorów i szesnastu studentów. Na pierwsze odkrycia nie trzeba było długo czekać, a zaintrygowany obiecującymi wynikami odwiertów biolog wyprawy, profesor Lake, postanawia spenetrować sieć jaskiń. Po kilku dniach nadaje radiowy komunikat, w którym informuje pozostałych naukowców o odkryciu zadziwiających okazów skamielin niezwykle starego, nieznanego gatunku. Kiedy straszliwa burza przerywa komunikację, a Lake nie daje znaku życia, Dyer przeczuwając najgorsze, wyrusza na pomoc naukowcowi. To, co odkrył, przekroczyło jego najśmielsze przypuszczenia – krajobrazy zamarzniętych pustyń, niewyobrażalnych stworzeń tkwiących od milionów lat w stanie hibernacji, niesamowitych struktur geometrycznych umiejscowionych na szczycie czarnych gór wyższych niż Mount Everest…


Pan Widmowej Wyspy

Brandon Mull, wyd. Wilga, premiera 20.05


Bohaterowie bestsellerowej serii Brandona Mulla, Kendra i Seth Sorensenowie, znów będą musieli stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom, by nie dopuścić do panoszenia się zła na świecie. A zagrożenie nadchodzi – jak zawsze – z najmniej spodziewanej strony.
Dołącz do świata Baśnioboru i przekonaj się, jak tym razem poradzi sobie z przeciwnościami rodzeństwo Sorensenów.

17 komentarzy:

 1. Ja z powyższych planuję:
  Klątwa Kreatorów PRAWO MILENIUM. TOM 4
  Pan Widmowej Wyspy (już przeczytane :D)
  Mag bitewny. Księga 2
  Bestiariusz. Zwierzęta
  Atlas legend. Tom 1

  OdpowiedzUsuń
 2. Maj jest niestety mniej ciekawy wydawniczo niż chociażby w zeszłym roku, ja zastanowę się z tej listy nad Kotolotkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam za pamięć co wydawali w maju w zeszłym roku :D

   Usuń
 3. Od BOSZA fajnie wyglądają te zapowiedzi, a tak to chyba nic więcej. W twórczość Lovecrafta się nie wkręciłam jeszcze, więc nie interesuję się jeszcze tymi Górami szaleństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lovecraft jeszcze przede mną, zamierzam zacząć od Zgrozy w Dunwich ;)
   BOSZa powolutku zaczynam kompletować. Piękne mają te książki.

   Usuń
 4. Dla mnie z tego bardzo mało: przede wszystkim Lovecraft, bo wydanie ładne :P. Poza tym, chętnie bym kupił tę książkę ze świata "Problemu trzech ciał"... Ale najpierw wypadałoby sam "Problem" nareszcie poznać :P.
  Kotolotki zastanawiają, ale jakoś śp. pani le Guin aż tak nie cenię, także zastanawiam się, czy warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Ursulę uwielbiam i wezmę od niej wszystko. Aczkolwiek jej twórczość muszę sobie dawkować, bo w zbyt dużych ilościach mnie męczy.
   Za "Problem" też się nie mogę wziąć. Niby przekonałam się już do SF, ale obawiam się, że to będzie za bardzo naukowe na moje możliwości. ;)

   Usuń
 5. Chociaż w sumie, ciekawi mnie ta kolejna część Baśnioboru. Ciekawi, ale zarazem mam obawy - ten pięcioksiąg tworzył w miarę dobrą, jak mi się zdaje, przemyślaną całość. Autor mógł łatwo zepsuć resztę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz, że ten Baśniobór dobry? Jakoś nigdy nie rozważałem przeczytania, bo uznałem, że to dla dzieci.

   Usuń
  2. Bo jest. Choć powiedziałbym, że raczej dla młodszych nastolatków (12-14 lat), a nie stricte dzieci. Ale, biorąc poprawkę na poziom wiekowy, to czytało się całkiem nieźle. Dość umiejętnie napisane, czasem też autor potrafił zaskoczyć (ludzie giną, są zdrady, głupota nie popłaca). Przeczytać można, ale bierz poprawkę na poziom wiekowy.
   A i ostrzegam, że para głównych bohaterów to gimbusy. Jeden wkurzający, liczyłem, że ktoś go odstrzeli. Ale ma w miarę ogarniętą siostrę :P.

   Usuń
  3. Mnie się Baśnioboru świetnie słucha w audio. W papierze pewnie nie dałabym rady właśnie przez to, że to dla dzieci, ale posłuchać miło. Dopiero na drugim tomie jestem. ;) Kiedyś zaczęłam też inną serię, Pozaświatowców, i cenię sobie autora za wyobraźnię (dzieci dostały się do innego świata przez paszczę hipopotama w zoo, np. :D).

   Usuń
 6. Dla mnie "Bestiariusz", "Kotolotki" i byłoby "Bezgwiezdne morze", ale na stronie ŚK jest już przełożone na listopad...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie nic, ewentualnie do rozważenia Baoshu, ale to jak przeczytam trylogię Cixina Liu. A z tym czytaniem Cixina Liu jest u mnie jak z transferem Tomka Łapińskiego (piłkarz, już emeryt) do Anglii (pytały o niego: West Ham i Liverpool). Dialog:
  Dziennikarz: - To kiedy pan leci na Wyspy?
  /dodam, że Łapiński znany był z panicznego lęku przed lataniem/
  Łapiński: - Jak tylko wrócę z Radomia.
  Dziennikarz: - A kiedy pan wróci?
  Łapiński: - Nie wiem, na razie w ogóle się tam nie wybieram.
  :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha :D Mnóstwo książek mogę podpiąć pod to, w tym sporo u siebie na półkach. W sumie powinnam je przetrzebić, bo już mi się miejsce kończy, a to "kiedyś" w większości przypadków pewnie i tak nie nadejdzie. :)

   Usuń
 8. Jako wielkiego fana kociaków bardzo zainteresowały mnie Kotolotki! :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Misie czytanie podoba , Blogger