10 grudnia

10 grudnia

Prezentowy poradnik książkowy dla fana fantasy. Edycja 2017


W dzisiejszym poście mam dla Was kilka propozycji książek, które można podarować komuś w prezencie świątecznym. A ponieważ jestem takim dziwnym człowiekiem, który czyta głównie fantastykę z naciskiem na fantasy, to wszystkie książki tutaj przedstawione wybrane są pod kątem właśnie takiej osoby.

Książek, które można zaoferować w prezencie jest naprawdę dużo, dlatego ograniczałam się tutaj tylko do pozycji wydanych w 2017 roku. Nie ukrywam, że stawiałam na piękne, bogato ilustrowane wydania, bo uważam, że to właśnie one wywrą największe wrażenie na obdarowanym. Do każdej książki dodałam jej cenę w trzech wariantach, a więc cenę okładkową, cenę z księgarni nieprzeczytane.pl oraz z Taniej Książki. Ceny mogą się różnić od aktualnych, ponieważ nie są one stałe i zmieniają się na stronach księgarni, ja natomiast spisałam je na dzień 10.12.2017.

Oprócz tego, co wymieniłam poniżej, zawsze fajnym pomysłem będzie wszelka klasyka, np. Ziemiomorze czy Kroniki Amberu, do których to serii też możemy znaleźć bardzo ładne wydania w omnibusie.

Ok, to lecimy ;)

Silmarillion, J. R. R. Tolkien

Opis z okładki: Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena ‒ zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia ‒ od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...
Dla kogo? Przepiękne, ilustrowane wydanie najważniejszego dzieła Tolkiena ucieszy każdego fana Władcy Pierścieni i jego twórczości.
Cena: okładkowa 64,90 || nieprzeczytane 40,93 || tania książka 53,22

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga, Paweł Zych, Witold Vargas

Opis z okładki: Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga to wyjątkowe wydanie popularnych Bestiariuszy, w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach oraz Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach. Dzięki temu niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków, znajdziemy teraz w jednej, obszernej publikacji, którą uzupełniają jedyne w swoim rodzaju, piękne ilustracje autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.
Dla kogo? Dla fanów mitologii słowiańskiej ale też dla tych, którzy chcą postać stwory z wierzeń naszych przodków. Wydanie zawiera mnóstwo pięknych ilustracji, od których ciężko oderwać wzrok. Bestiariusze wcześniej były wydane osobno, w październiku natomiast wydano zbiorcze wydanie pierwszej i drugiej części.
Cena: okładkowa 59,90 || niestety widzę to tylko w cenie okładkowej np. na stronie empiku

Szóstka Wron + Królestwo Kanciarzy, Leigh Bardugo

Opis z okładki: Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: 
– włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
– uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
– przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać)
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.
Dla kogo? Dla nastolatków i fanów literatury młodzieżowej, którzy nie przestraszą się bardziej brutalnego, lecz wciągającego świata. Seria ma trochę głupotek, ale jako literatura młodzieżowa jest warta uwagi. Dodatkowo MAG nie oszczędzał na wydaniu, dzięki czemu całość wydana jest w twardych oprawach, z tasiemką i barwionymi brzegami. Atutem tej serii jest to, że jest skończona i zawiera tylko dwa tomy.
Cena: okładkowa 39 + 45 || nieprzeczytane 25,81 + 30,10 || tania książka 28,08 + 32,40 

Belgariada, David Eddings

Opis z okładki: Miliony czytelników na świecie zachwyciły się magią bestsellerowego cyklu Belgariada Davida Eddingsa. Teraz dawni wielbiciele mogą raz jeszcze przeżyć tamten zachwyt, a niewtajemniczeni wyruszyć w niezwykłą podróż, pełną fantazji i przygód. 
Wszystko zaczyna się od kradzieży Klejnotu, który od tak dawna chronił Zachód przed złym bogiem. Dopóki Klejnot przebywał w Rivie, jak stwierdzało proroctwo, tutejszy lud będzie bezpieczny od niszczącej mocy. Garion, prosty chłopak z farmy, dobrze zna legendę o Klejnocie, ale co do magii pozostaje dość sceptyczny. Aż zrządzeniem losu przekonuje się, że nie tylko legenda Klejnotu jest prawdziwa, ale że on sam musi wyruszyć z misją niebezpieczną i niezwykłą, by go odzyskać. Garion bowiem jest dzieckiem przeznaczenia, sam los prowadzi go coraz dalej od domu, nieuchronnie pchając ku dalekiemu celowi, ku przerażającej konfrontacji z najczarniejszą magią - a od wyniku starcia zależeć będzie przyszłość świata.
Dla kogo? Zarówno dla młodzieży jak i dla starszych, o ile cenią sobie proste, schematyczne lecz wciągające fantasy ze świetnymi dialogami, postaciami i mnóstwem humoru. Belgariada to też świetna seria na początek przygody z fantastyką. Prószyński po raz kolejny zachwyca nas pięknymi wydaniami klasyki fantasy, toteż jeśli ktoś chce poznać nieco starsze serie w ładnych wydaniach, to tutaj ma okazję. Będzie to też świetny prezent dla tych, którzy serię czytali i lubią, ale nie mają jej jeszcze na swojej półce. 
Cena: okładkowa 75 || nieprzeczytane 52,23 || tania książka 56,25

Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć. Ilustrowane, J. K. Rowling

Opis z okładki: Zachwycające wydanie leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandera ilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu różnych technik zilustrowane zostało każde fantastyczne stworzenie, od akromantuli po yeti. 
Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń. 
Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom Harry’ego Pottera. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.
Dla kogo? Dla fana Harry'ego Pottera, który ceni sobie piękne wydania i fantastyczne stworzenia.
Cena: okładkowa 59 || nieprzeczytane 39,75

Pakiet książkowych dodatków z Harry'ego Pottera, J. K. Rowling

Skład: Baśnie Barda Beedle'aQuidditch przez wiekiFantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Opis: Nie, nie ma tego nigdzie w pakiecie, ale możecie skompletować taki zestaw sami. Myślę, że przedstawiać tego nikomu specjalnie nie muszę :)
Dla kogo? Dla fana Harry'ego Pottera, który kompulsywni gromadzi wszystkie dodatki z tego uniwersum. 
Cena: okładkowa 25x3 || nieprzeczytane 17,53 +  17,49 + 17,46 || tania książka 19,25 + 19,25 + 21,75

Rycerz Siedmiu Królestw. Wydanie ilustrowane, George R. R. Martin

Opis z okładki: Bogato ilustrowany, ekskluzywny prequel Gry o tron.
Rycerz Siedmiu Królestw to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R.R. Martina i jego Gry o tron. Osadzone w świecie cyklu Pieśń Lodu i Ognia trzy minipowieści (Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy rycerz) prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę - fascynującą "rycerską" fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii. 
Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi - to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace'a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose'a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...
Dla kogo? Dla fana Gry o Tron, kolekcjonerskich wydań i dla tych, którzy czekają, aż nadejdzie zima. 
Cena: okładkowa 54 || nieprzeczytane 36,71 || tania książka 43,20


Alcatraz kontra Bibliotekarze, tomy 1-3, Brandon Sanderson

Skład: Piasek Raszida + Kości Skryby + Rycerze Krystalii
Opis pierwszego tomu z okładki: Co to w ogóle za pomysł na książkę? 
Bohater z wyjątkowym talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? 
Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? 
Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? 
Tak, to jest świetny pomysł na książkę! 
Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje przesyłkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Zostaje on jednak niemal natychmiast skradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy. To wywołuje łańcuch wydarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy bojowników sprzeciwiających się Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom przejąć pełną władzę nad światem. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talentem do bycia wyjątkową ofiarą losu…
Dla kogo? Dla dzieci, które chcą udaremnić niecny spisek Bibliotekarzy aby przejąć władzę nad światem. Seria zawiera w sumie pięć tomów, w Polsce wydane są już trzy.
Cena: okładkowa 29,90x3 || nieprzeczytane 20,27 + 18,19 + 19,46 || tania książka 23,93 + 23,92 + 23,92

Atlas tolkienowski, David Day

Opis z okładki: Bogato ilustrowany Atlas Tolkienowski to niezbędne kompendium wiedzy miłośnika Tolkiena W książce Davida Daya znajdziemy tablice chronologiczne, zestawiające najważniejsze wydarzenia z historii Śródziemia i Nieśmiertelnych Krajów czy rozmaitych królestw oraz wojen, barwne mapy ukazujące poszczególne etapy tworzenia Ardy, tablice genealogiczne ras, a także wizualizacje flory Tolkienowskiego świata. Poszczególne wydarzenia, postacie i miejsca są opisane w zwięzłych notkach, ozdobionych ilustracjami licznych autorów, znanych z wcześniejszej publikacji Davida Daya, Bestiariusza Tolkienowskiego. Przewodnik jest podzielony na osiem rozdziałów, traktujących o stworzeniu Ardy, o Nieśmiertelnych Krajach, o Śródziemiu, o królestwach Beleriandu w Pierwszej Erze, o imperium Númenoru w Drugiej Erze, o królestwach Dúnedainów w Trzeciej Erze, o wyprawie do Samotnej Góry i o wyprawie z Jedynym Pierścieniem.
Dla kogo? Dla fana Tolkiena, który lubi mieć uporządkowane wszystkie informacje w jednym, pięknie wydanym kompendium.
Cena: okładkowa 59,90 || nieprzeczytane 40,73 || tania książka 49,12

Beren i Luthien, J. R. R. Tolkien

Opis z okładki: Epicka opowieść Beren i Luthien - drobiazgowo odtworzona z rękopisów Tolkiena i po raz pierwszy przedstawiona jako zwarty, samodzielny tekst - umożliwia miłośnikom Hobbita i Władcy Pierścieni ponowne spotkanie z elfami, ludźmi, krasnoludami, orkami, a także innymi istotami i krainami spotykanymi tylko w Tolkienowskim Śródziemiu.
Historia Berena i Luthien z biegiem czasu stała się zasadniczym elementem w ewolucji Silmarillionu, zbioru mitów i legend Pierwszej Ery świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Autor, wróciwszy z bitwy nad Sommą we Francji pod koniec 1916 roku, napisał tę opowieść w następnym roku.
Zasadniczym i nigdy niezmienionym jej elementem jest fatum wiszące nad miłością Berena i Luthien, Beren był bowiem śmiertelnym człowiekiem, a Luthien pochodziła z rodu nieśmiertelnych elfów. Jej ojciec - władca bardzo nieprzychylny Berenowi - jako warunek poślubienia Luthien wyznaczył mu niemożliwe do wykonania zadanie. Stanowi to jądro legendy i prowadzi do wymagającej od dwojga zakochanych wielkiego bohaterstwa próby wykradzenia silmarila Melkorowi - największemu spośród wszystkich złych bytów, zwanego Morgothem, Czarnym Nieprzyjacielem.
Christopher Tolkien spróbował w niniejszej książce wypreparować opowieść o Berenie i Luthien z obszernego materiału, w którym była osadzona; lecz w miarę rozwoju nowych związków w ramach tej większej historii sama opowieść także przechodziła zmiany. Aby nieco odsłonić wieloletni proces ewolucji tej legendy Śródziemia, Christopher Tolkien opowiedział ją słowami ojca, przedstawiając najpierw jej pierwotną wersję, a następnie pisane prozą i wierszem fragmenty późniejszych tekstów, które ilustrują zmiany zachodzące w opowieści. Po raz pierwszy zestawione razem, ujawniają utracone później jej aspekty związane zarówno z wydarzeniami, jak i z samą narracją.
Dla kogo? Dla fana Tolkiena i historii miłosnych.
Cena: okładkowa 42,- || nieprzeczytane 26,45 || tania książka 33,60

Księga Cmentarna, Neil Gaiman

Opis z okładki: Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach, żeby dokończyć swoje zadanie...
Dla kogo? Wrzuciłam tutaj Księgę Cmentarną, bo akurat skończyłam ją czytać i spełnia wymóg "wydana w 2017", ale tak naprawdę Gaimana można kupić cokolwiek. Szczególnie, że za okładkami od Dark Crayona szaleje większa część internetu, a przynajmniej cały Instagram :) Książka dla każdego, no chyba, że ktoś sprawdził już autora i wie, że jego styl mu nie pasuje.
Cena: okładkowa 32,- || nieprzeczytane 21,17 || tania książka 24,- 

Świat kupek, Terry Pratchett

Opis z okładki: Czarująca opowieść dla czytelników w każdym wieku (ale zwłaszcza dla młodego Sama Vimesa), pióra panny Felicity Beedle, czołowej autorki literatury dziecięcej w Świecie Dysku.
Z Niucha: "Punktualne przybycie zyskało mu aprobujące skinienie Sybil, która delikatnie wręczyła mężowi nową książkę do czytania Młodemu Samowi. Vimes spojrzał na okładkę - tytuł brzmiał Świat kupek. Kiedy żona zniknęła, ostrożnie przekartkował zawartość. No tak, trudno, trzeba pogodzić się z faktem, że świat poszedł naprzód i dzisiaj bajki prawdopodobnie nie mówią o małych skrzących się istotkach ze skrzydłami. Przewracając kartkę po kartce, odkrył nagle, że ten, kto napisał tę książkę, z pewnością wiedział, jak sprawić, by takie dzieciaki jak Młody Sam śmiały się do bólu brzucha. Ten kawałek o spływaniu rzeką nawet u niego wywołał uśmiech. Ale, choć rozdzielany skatologią, znajdował się tam całkiem ciekawy materiał o zbiornikach szamba, szambonurkach i asenizatorach, i w jaki sposób psie odchody pomagają najlepiej wygarbować skórę oraz inne rzeczy, co do których człowiek nie sądził, by kiedykolwiek ich potrzebował, ale raz poznane jakoś blokują się w umyśle."
Dla kogo? Dla fana Pratchetta, w szczególności fana cyklu o Straży. Dobrym prezentem będą też wszelkie inne okołodyskowe dodatki.
Cena: okładkowa 29,90 || nieprzeczytane 18,38 || tania książka 23,92


49 komentarzy:

 1. "Bestiariusz" i "Atlas tolkienowski" sama chciałabym dostać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe propozycje, może sama sobie którąś z tych książek sprezentuję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Same zacne tytuły. Jakby mi ktoś podarował to wydanie "Belgariady" nie obraziłabym się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja również ;) Pewnie sama sobie kupię to wydanie na święta ;)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. To też jest pomysł :) Ja w sumie nie mogę narzekać, bo na urodziny dostałam "Berena i Luthien". No i Sandersona, którego obiecałam sobie nie kupować do czasu premiery drugiej części. I słowa dotrzymałam ;)

   Usuń
  4. No to świetne prezenty :) To teraz ciężko będzie ci wytrwać, żeby nie czytać Sandersona do czasu premiery drugiej części, no bo skoro już jest pod ręką... :P Ja wytrwale się wstrzymuje i mam nadzieję, że jak będę kupować obie części razem, to będzie jakiś fajny box :)

   Usuń
  5. Nie dam rady - to już pewne :)

   Usuń
 4. Heh, sama dostałam "Silmarillion" w piątek na urodziny :D Z tym, że akurat to jest prezent dość ryzykowny, bo fan Tolkiena najprawdopodobniej już go ma (też miałam, le akurat to mało imponujące wydanie w miękkiej oprawie, więc po prostu się go pozbędę bez żalu ;) )

  Dodałabym jeszcze nowe, śliczne wydanie cyklu urban fantasy Bena Aaronovitcha (dla fanów urban fantasy - nawet jak mają poprzednie, to jest tak paskudne, że chętnie wymienią), cykl "Skrzydła Ognia" dla młodocianych fanów smoków i "Ogień przebudzenia" dla tych trochę starszych.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystkiego najlepszego! :D Zgadza się, ale zakładam, że kupujący mniej więcej wie, co dana osoba ma a czego nie ma, a jak nie to właśnie zawsze można podmienić, bo to nowe wydanie jest śliczne :) Ja sama jeszcze tego nie czytałam i bardzo mi z tym źle... no ale dostanę na święta, więc braki niedługo uzupełnię :D

   "Ogień przebudzenia" faktycznie mogłam dorzucić, pominęłam. Aaronovitcha nie znam i słyszałam różne opinie, zresztą w ogóle o nim nie pomyślałam, chociaż te nowe wydania ładne są i na prezent się nadają ;)

   Usuń
 5. Trzy z tych książek mam. Natomiast na pewno bym przyswoił dodatki do Harry'ego i tego Sandersona. Nie wiem jak ten "Atlas", ale wydaje mi się, że po "Silmarillionie" i "Encyklopedii" raczej nie jest mi to potrzebne. W przyszłości może ten Martin. Na pewno Pratchett, ale akurat nie o kupkach. ;) Cieszy mnie, że dodałaś tam Gaimana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gaimana bardzo polubiłam i te wydania są naprawdę ładne, więc nie dało się go tutaj nie wcisnąć :)

   Usuń
 6. Ładne zestawienie... W zasadzie pod każdą propozycją w ten czy inny sposób mogę się podpisać. Bestiariusz sama bym chciała dostać ;)

  To wydanie "Fantastycznych zwierząt" jest nieziemskie. I niby odcinanie kuponów, ale w jakim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja też... ale Mikołaj pod choinkę przyniesie inną książkę ;)

   Prawda. Ilustracje są tam śliczne ;)

   Usuń
  2. Ja też czekam na coś innego ;) Bestiariusz poczeka na inną okazję :)

   Usuń
 7. Przyznam, że fajny pomysł na post. Sam przypomniałem sobie dzięki niemu o paru książkach, które warto zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Szóstka wron" ta książka chodzi za mną od dłuższego czasu i znowu ją widzę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba jej przyznać, że jest bardzo popularna na wszelkich blogach książkowych ;)

   Usuń
 9. Książki "Szóstka Wron" i "Królestwo Kanciarzy" spodobały mi się, podobnie jak mojemu synowi, świetnie nadają się na prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie Królestwo Kanciarzy już tak niekoniecznie, ale zgadzam się ;)

   Usuń
 10. Nawet nie wiedziałam, że jest takie piękne wydanie Fantastycznych zwierząt <3 Muszę sobie kiedyś takie sprawić ;)
  "Belgariade" mam od jakiegoś czasu na oku, wydanie jest piękne ale cena już mniej.
  Zachwycam sie tymi okładkami Gaimana jak cały internet ;) Skusiłam się tylko na wersję autorską Nigdziebądź, bo mam już wszystkie książki w innych wydaniach(w większości też przepięknych, tylko Koraline i Gwiezdny pył w wydaniach filmowych, a okładka Interświatu sprawia że mam koszmary :o)i trochę szkoda mi wydawać pieniędzy na drugie polskie egzemplarze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo z Gaimanem. Kupiłam tylko to czego mi brakuje i jestem trochę zła, bo strasznie nie lubię jak zmienia się szata graficzna w trakcie. A muszę przyznać, iż poprzednie wydanie również było cudowne, więc strasznie mi żal, że nastąpiła zmiana.

   Usuń
  2. O, całkowicie się zgadzam.
   Niby mi nie przeszkadza to, że mam różne wydania, ale marzyłam o posiadaniu Gwiezdnego Pyłu i Koraliny w tych szaro/biało/czarny okładkach, bo są takie cudowne. I teraz mi Mitologia nordycka i to drugie wydanie Nigdziebądź nie pasuje, bo mam świadomość, że mogłabym mieć wszystkie powieści pasujące. :(

   Usuń
  3. Dziewczyny, doskonale was rozumiem, zmiana szaty graficznej w trakcie wydawania jakiejś serii to paskudna rzecz. Ja miałam to szczęście, że w ogóle zaczęłam Gaimana czytać, jak już były te okładki od Dark Crayona, więc poszczęściło mi się i problemu nie mam.

   Melete, Belgariadę polecam Ci z całego serca. Ano drogi jest ten tom, ale to jednak 5 tomów w jednym ;) Zawsze możesz sprawdzić, czy może masz dostępne stare wydania w bibliotece, bo seria warta przeczytania ;)

   Usuń
 11. Cudności polecasz, sama bym się pod większością tych polecanek podpisała. Trzeba przyznać, iż 2017 obfitował w wiele ciekawych książek o fenomenalnych wydaniach nie wspomnę. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi ;) Sama się czaję na niektóre z tych książek :D Wcześniej za bardzo nie śledziłam rynku wydawniczego, więc się nie wypowiem, ale że sporo ładnych wydań pojawiło się w 2017 to fakt ;)

   Usuń
 12. Nie do końca jest to mój konik, raczej sięgam po literaturę kruminalną ale dobre fantasy też są okej, w tym przeglądzie bardzo zaciekawiła mnie "6 wron", brzmi dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szóstka Wron to bardzo fajna młodzieżówka w łotrzykowskich klimatach, jak lubisz młodzieżówki to książka warta rozważenia, w końcu oni tam dokonują wielkiego skoku na niezdobyty skarb ;)

   Usuń
 13. Posiadam "Szóstkę wron" i "Królestwo kanciarzy" - to chyba najładniejsze książki na mojej półce :D "Piasek Raszida" idealnie nada się dla młodszego czytelnika. Zastanawia mnie Belgariada, głównie dlatego, że fantastycznie jest wydana ;) Aczkolwiek nie kupię dopóki nie będę dobrej myśli, że fabularnie mi podejdzie, a teraz trochę się waham. Natomiast "Księga cmentarna" będzie moją bożonarodzeniową lekturą :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie posiadam, w ebooku czytałam, ale strasznie mi się te wydania podobają :D Belgariadę polecam, to jedna z moich ulubionych serii. Klasyczne, schematyczne fantasy, ale ma świetne dialogi i dużo humoru :)
   Pozdrawiam również :)

   Usuń
 14. Z pewnością zgadzam się z Tolkienem, Rowling, Pratchettem, Gaimanem i Martinem. Reszty niestety nie znam, ale chętnie poznam :D Szczególnie chętnie przeczytałabym "Belgariadę" i "Bestiariusz słowiański".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wszystkie znam, to jest taki mix książek, które czytałam i które bardzo chcę ;)

   Usuń
 15. Uwielbiam Gaimana w każdej postaci, dla mnie to zawsze dobry prezent :)
  Czaje się tez na ilustrowaną wersję "Rycerza siedmiu królestw" *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja! Mam nadzieję, że niedługo uda mi się ją przeczytać ;)

   Usuń
 16. Chyba każda z tych ilustrowanych ksiażek Tolkiena byłaby świetnym prezentem :) ja mikołaja nieśmiało poprosiłam o "Silmarillion", zobaczymy, czy przyniesie pod choinkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, ja również poprosiłam Mikołaja o Silmarillion i już wiem, że go dostanę, bo jest zamówiony ;)

   Usuń
  2. i tak to można żyć :D niestety mój mikołaj jest tajemniczy :( ale dałam mu do wyboru Tolkiena albo Le Guin więc co by nie było to się ucieszę

   Usuń
 17. Ten ilustrowany Silmariliona jest przepiękny, mam co prawda wersję kieszonkową, ale rozważam też zakup tego wydania, bo jest niesamowite... Niestety, w "liście do Mikołaja" wspominałam o Dawcy przysięgi i biografii Tolkiena, może coś z tego dostanę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się, też bym chciała wymienić ;) Ja o Dawcę nawet teraz nie proszę, czekam drugą część. Akurat jej premiera będzie w okolicy moich urodzin, więc wiesz... poproszę wtedy o pakiecik :P

   Usuń
 18. Drogi Mikołaju, poproszę wszystko Tolkiena, Bestiariusz Słowiański i Belgariadę, a jako wisienkę na torcie Sandrsona, bo dziecko we mnie żyje i ma się bardzo dobrze. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Mikołaj akurat zajrzy na tego bloga i posłucha ;) Zawsze możesz podrzucić mu linka ;P

   Usuń
 19. Zestawienie praktycznie idealne dla mnie. Nie spodziewałam się, że post będzie niczym moje lustrzane odbicie! :)


  Pozdrawiam ciepło,
  Sara z Pełna kulturka
  PS. Obserwuję <3

  OdpowiedzUsuń
 20. Połowę mam, drugą połowę prawie w całości chcę :) Przy okazji, nie wiedziałam, że się ukazało ilustrowane wydanie Fantastycznych zwierząt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc ja też nie, znalazłam je jak robiłam tego posta ;)

   Usuń
 21. Ojej, cała lista! Mam tylko jedną osobę której kupuję książki na święta, a ona niestety fantastyki nie czyta ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam jedną, ale ona na szczęście czyta ;) A jak nie, to zawsze coś się znajdzie z polecenia :D

   Usuń
 22. Żadnej z tych książek nie mam, a w sumie brałabym wszystkie. Może tylko niekoniecznie przekonuje mnie "Szóstka Wron" i książka Pratchetta, bo nie wydaje się, żeby była najlepsza na rozpoczęcie przygody z tym pisarzem. "Atlas Tolkienowski" wcześniej czy później koniecznie będę musiała zdobyć.
  Wesołych Świąt :>

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Misie czytanie podoba , Blogger